Nezařazené

Origami – doplněk, který by neměl chybět v dětském pokojíku

navrhy detskych pokoju

Origami - doplněk, který by neměl chybět v dětském pokojíku

Taková jednoduchá věc jako je origami neboli papírová skládačka může udělat v interiéru opravdu divy. Je to skvělá dekorace do dětských pokojů. Nejen že dodá interiéru šmrnc, ale také probudí dětskou fantazii. S origami získáte za málo peněz neuvěřitelné možnosti kreativity a dětský pokoj rázem ožije, stejně tak i vaše dítě. Je nespočet variací tvarů, které můžete z papíru skládat. Zvířátka, rostliny, krabičky, všelijaké předměty atd. Moje děti milují nejvíce zvířátka. Kluci zvláště dinosaury a pokemony, holčička zas ptáčky a krabičky. Já si pamatuji kolik radosti jsme si s kamarádkami užily při hře Nebe, peklo, ráj, při které je hlavním aktérem skládačka z papíru. Vzpomínáte?

Kam umístit origami, aby nám rozzářila dětský pokoj

Pokud si se složenými výtvory dítko zrovna nehraje, je možné je nechat jen tak ležet třeba na poličce nad postelí, komodě nebo stole jako dekoraci na pozdější hrátky. Výtvorem se ale také dá protáhnout provázek a zavěsit jej pod stropní osvětlení, na stolní lampu, pod poličku nebo třeba nad postýlku miminka. Origami zavěšené před oknem vypadá také moc krásně. Čím více jich visí vedle sebe v různé výšce, tím většího efektu docílíte. Své kouzlo dokáží udělat i kombinace barev. Origami lze i přilepit spodní částí přímo na zeď a vytvořit tak třeba hejno motýlů u postele. Nebo se dají přidělat ke stropu nad postel. O vánocích se mohou stát papírové hvězdy báječnou dekorací na věnce, stromeček nebo dekorační větve. Možností je přemíra. Děti často sami přijdou na nové nápady, kam si své papírové kamarády umístit. Nechte dítě být vlastním designérem svého pokoje. Holčičky milují různé krabičky, kam si ukládají své malé poklady, a origami nabízí spoustu takových variant.

Jak na origami

Výroba origami není složitá. Spoustu podrobných návodů je publikováno na Youtube, např. lehký origami ve tvaru dinosaura najdete zde. Videonávody bývají nejsrozumitelnější, ale můžete si také zakoupit knihu s návody a obrázky, třeba od českého známého origamisty Ondřeje Cibulky Origami 1 a Origami 2. Inspiraci můžete čerpat i u mnoha různých národních origami společností. Naši českou origami společnost najdete na těchto stránkách. Ta pořádá pravidelná setkání nadšenců origami, při kterých se návštěvníci společně učí skládat různé skládačky.

Pár užitečných tipů

Papíry na origami všelijakých dekorů a barev můžete získat třeba zde. Milým dárkem se může stát skládačka Nebe, peklo, ráj v nádherném provedení z Agátina světa. Když zrovna nenajdete energii na skládání, existují také samolepky na zeď v podobě origami. Ty mohou také udělat radost při výzdobě pokoje.

Vrtá-li Vám v hlavě, jak zařídit dětský pokoj, pak origami mohou být jedním dílkem v celé puzzle. Uvidíte tu velkou radost v dětských očích díky papírovému zvířátku... Origami se může stát skvělým doplňkem dětského pokoje. Pusťte se do toho a uvidíte kolik radosti a krásy z toho vzejde. Vřele doporučuji.

navrhy interieru
navrhy detskych pokoju
Navrhy detskych pokoju
navrhy interieru
navrhy interieru
navrhy detskych pokoju
navrhy detskych pokoju
Sdílejte a dejte like:

One thought on “Origami – doplněk, který by neměl chybět v dětském pokojíku

  1. Pěkný den,
    líbí se mi článek i origami skládačky. Protože interiérové dekorace jsou blízké mému oboru, dovolil bych si vám nabídnout slevu 10% na všechny samolepky na zeď na e-shopu https://www.sansa.cz. V košíku zadejte kód LBW2017.
    Samolepky na zeď jsou také velmi hezkou a vhodnou dekorací do dětských pokojíků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *