bytová designérka

Jak jsem se dostala k navrhování interiérů?

Je to vlastně hodně jednoduché, i když jsem to vzala trochu oklikou. Znáte to, jako dítě máte spoustu vizí a přání, co budete dělat, až vyrostete. A já byla vždycky takové tvořivé stvoření, co rádo malovalo, fotilo, zkrášlovalo a milovalo objevování nových míst, které mi přinášelo otevírání nových obzorů. Ale rodiče mě v mé tvorbě příliš nepodporovali nebo v tom spíše neviděli budoucí smysluplné zaměstnání, které by mě uživilo. A tak jsem se ocitla na střední ekonomické škole zaměřené na vedení malých a středních firem. Nemohu říci, že by mě tato škola vůbec neoslovila, protože představa vlastnit vlastní firmu mě velmi inspirovala. Nicméně mou kreativitu jsem držela tak trochu pod pokličkou nebo ji projevovala mimo školu. Nikdy nezapomenu na můj první upletený svetr s vypleteným nápisem mé tehdejší oblíbené hudební skupiny, a pak tento originál s nadšením nosila až do úplného vytahání.

Vždycky mě nesmírně lákalo cestování. Proč? Je to nekonečná studnice nových úhlů pohledu, nápadů a možností. Jak lidé žijí v jiných kulturách, jaké mají zvyky, jak se oblékají, jak si zařizují své domovy. To mě okouzlilo natolik, že jsem vystudovala kulturní a sociální antropologii a jezdila se koukat do různých koutů světa. Svůj první velký čtyřměsíční výlet jsem díky svým rodičům, kteří mě finančně podpořili, uskutečnila do Austrálie už na střední škole. Také dva roky strávené v Kalifornii s různými výlety po USA i Mexiku mi ukázaly multikulturní společnost v tom pravém slova smyslu. A tak jsem vesele načerpávala všechny ty detaily různých prostředí třeba i v Kambodži, abych je pak mohla uplatnit ve své vlastní upravené podobě.

Když jsme se s manželem usadili, založili rodinu a zařizovali náš nový rodinný dům, bavilo mě vymýšlet vybavení a ladit barvy i ostatní detaily našeho interiéru natolik, že jsem se rozhodla se v tomto oboru dovzdělat a živit se jím. Jsem nesmírně ráda, že mohu pomoci i ostatním vytvořit si svůj příjemný domov podle vlastních představ. Klient je pro mě velká inspirace, neboť každý má trochu jinou představu o svém bydlení a já ji dokáži s ním vyladit. Někdy se stává, že si klient nedokáže příliš svůj interiér představit. V tom případě mu pomohu svou představu nalézt na základě jeho osobnosti a vlastních potřeb týkajících se bydlení.

Díky mým čtyřem dětem jsou mojí srdcovou záležitostí zvláště návrhy dětských pokojů, hracích koutků pro děti, mateřských center, školek a základních škol. Do svých návrhů ráda vkládám hravost a uvolněnost.

navrhy interieru
bytová designérka
návrhy interiéru
Návrhy dětských pokojů